Warsztaty

WARSZTATY medialne dla organizacji pozarządowych

Jak zainteresować swoją działalnością media? Jak samemu tworzyć ciekawe przekazy prasowe, fotograficzne, filmowe i gdzie je publikować? Jak opanować tremę w występach przed kamerą? Czym przyciągnąć partnerów biznesowych i sponsorów? Jak najskuteczniej promować się w mediach społecznościowych? Takie kompetencje można było zdobyć podczas warsztatów "OSWOIĆ MEDIA" dla przedstawicieli mazowieckich organizacji pozarządowych

Więcej

WARSZTATY reportersko-filmowe dla młodzieży

W szkołach ponadpodstawowych i ośrodkach kultury prowadzimy warsztaty z zakresu kompetencji medialnych. Uczestnicy warsztatów ćwiczą swoje umiejętności w pracy po obu stronach kamery. Poznają różne formy działań filmowych i telewizyjnych. W ramach warszatów realizują swój własny film, angażując się na każdym etapie jego powstawania, od szukania pomysłu aż po montaż i publikację. Poznają twórcze narzędzie ekspresji, ucząc się przy tym pracy zespołowej, poszanowania praw autorskich i zasad etyki dziennikarskiej.

Więcej

WARSZTATY popularno-naukowe dla dzieci

Jak powstaje tęcza? Skąd bierze się zimno w lodówce? Dlaczego statek nie tonie? Z odpowiedzią na tego typu pytania ma problem niejeden dorosły. Program warsztatów, skierowanych do dzieci w wieku 6-9 lat, jest tak skonstruowany, by w ciekawy sposób wyjaśniać otaczający ich świat, motywować do stawiania pytań i samodzielnego poszukiwania odpowiedzi. Dzięki prostym, samodzielnie wykonywanym, eksperymentom dzieci (z niewielka pomocą animatora) poznają prawa rządzące przyrodą i techniką, ucząc się przez zabawę.

Więcej